Verslag VRO zaterdag 10 april 2010.
Na de goede voorbereidingen van Peter Agema was het op zaterdag 10 april zover.
Met 26 aanmeldingen van zowel leden van ons Chapter , enkele gasten en een 4 tal leden van het Grunniger Chapter meldden we ons op een heel frisse, zo niet koude, ochtend vol verwachting bij het VCOF in Leeuwarden.
De rijp en mist werden weggespoeld met koffie/thee die volop beschikbaar was.
Vervolgens werd de groep gesplitst in 2-en. 13 gingen de VRO doen en de andere 13 de slipcursus. Na de middag wisselden de groepen van onderwerp.
De VRO bestond uit een inleiding in allerlei standjes (niet die…) op de motor en die kon je nadoen tijdens het rijden over het terrein van de VCOF. Alleen de Amazonezit ging ons wat te ver…… Verder natuurlijk de remproef, de slalom liefst om de pionnen, het vlotte u-bochtje en de wip over. Na alles uitgebreid en verschillende malen op verschillende manieren te hebben gedaan was er de lunch.
Een lekkere kop soep, broodjes kroket en fricandel, natuurlijk koffie/thee / melk/ jus.
De slipcursus begon met een stuk theorie. Gelukkig voor ons – dankzij de laatste Chapteravond – geen probleem met theorie. Daarna een heel leuk stuk praktijk. Op speciale motoren met zijwieltjes – jammer genoeg geen HD – kregen we oefeningen in rijden, remmen en optrekken op een wel heel spekgladde baan. Het remmen ging wisselend met voor- of achterrem en dan proberen of je net voor het fout zou gaan nog kon corrigeren. Gerard Kruiderink haalde een record met wel 3 ½ draai om de as. Het was spectaculair en heel leerzaam.
Tussendoor bezoek van de fotograaf van het Fries Dagblad. (stukje hangt op het bord bij HD). En ook Bonnie kwam nog even wat foto’s maken. De foto’s vindt je hier terug op de site.
Afsluiting ging met het uitreiken van de certificaten door Peter en natuurlijk het broodnodige commentaar erbij.
Intussen heb ik m al als kopie ingeleverd bij de verzekering en kreeg prompt 10% terug van de verzekeringspremie (zowel de WA als de All-risk). Bovendien kun je bij HD en formulier ophalen (op de plank of downloaden via www.members.hog.com ) en met kopie van het certificaat bij HOG inleveren. Dan verdien je de Safe Riders pin en de patch!!!.(je moet wel HOG lid zijn) Bovendien als er tenminste 12 van ons dat doen ,krijgt Freerk voor het Lakes Chapter een graveerde plaque voor veilig rijden. Leuk voor boven de bar. Doen dus.
Terugkijkend: Leerzaam en heel leuk om te doen. En… voor herhaling vatbaar.
Met dank aan het VCOF en een dik compliment voor de instructeurs van die dag en vooral een compliment voor onze Carla die met de oefeningen zeker niet onderdeed voor de anderen en zo weer een stuk zekerder in het zadel kan zitten.. petje af.
Paul Scheuierman